Backlink Nasıl ve Ne Zaman Alınmalıdır?

Posted on Updated on

Backlink Kavramı Nedir?

backlink nasıl ve ne zaman alınmalıdırArkadaşlar bu backlink kavramı ne yanlış anlaşılan bir şeydir böyle. Yeni başlayanların hepsi backlink aldıkça alıyorlar, programlarla sabahtan akşama kadar backlink alıyorlar. Önlerine gelen siteden backlink alıyorlar. Biri beleş backlink mi dedi? Bizimkiler orada bitiyorlar. Böyle olmaz arkadaşlar. Backlink dediğiniz şey başka bir sitenin sizi önermesidir. Ama bunu alırken de her önünüze gelen siteden alınmaz. Eğer alırsanız bildiğiniz sitenize anti seo çalışması yapmış olursunuz. Kendi elinizle sitenizin kuyusunu kazarsınız.

Backlink Alırken Neye Bakmalıyım?

İlk olarak herkesin backlink aldığı sitelere hiç bulaşmayın. Neden diyecek olursanız da, google her siteye belli bir puan verir. Bu puanı yükseltmek yada düşürmek sizin elinizde. Örneğimi insanlara uyarlanmış hali ile verecek olursam eğer. Bi kız var her önüne gelen ile arkadaş oluyor. Her önüne gelene cebindeki şeylerden veriyor. Verdikçe veriyor. Daha sonra siz uzaktan izliyorsunuz bu durumu. Karşınızda bi kız var herkes ile pek muhattap olmuyor. Yalnızca kaliteli ve özgüveni olan kişiler ile arkadaşlık ediyor. Ondan cebindeki şeyleri almak zor oluyor. Alanlar seviniyorlar, herkese vermeyen bir kızdan bir şey aldıkları için. Diğer kızsa önüne gelene cebindekini verdiği için artık o verdiği şeyinde bir anlamı kalmıyor. Böylece o herkese veren kız artık sizin için önemsiz kolay ulaşılabilecek biri oluyor. Neden insandan örnek verdiniz diyeceksiniz elbette. Hemen açıklayayım. Okuların % 87 ‘sinin erkek olması ve google’nin insan davranışlarına göre sistem geliştirmesinden dolayı. Kısacası neymiş? Her önüne gelene backlink veren siteden backlink alınmazmış. Kaliteli sitelerden Backlink alınırmış.

Backlink alabileceğiniz siteler

Facebook

Twitter

sosyal medya kısacası bunlar ücretsiz backlink kaynaklarıdır.

Ayrıca backlink alacaksanız eğer sitenize, linkin dofollow olmasına ve backlink aldığınız sitenin kendi site kategoriniz ile ilgili olmasına büyük dikkat edin.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s