Blog Sitesinin Web Sitesinden Farkı Nedir?

Posted on Updated on

web sitesinin blog sitesinden farkı nedirBloglar ve web siteleri işlem olarak aslında birbirinden farklı yapıda değiller ancak bloglardaki asıl amaç içeriğin direkt olarak ziyaretçiye paylaşımı olduğu için gelişen teknoloji ile sundukları özellikler, klasik web sitelerden farklılıklar gösterebiliyor. 
Blog siteleri özellikle yöneticilerin kişisel ve deneysel bilgilerini paylaştıkları web siteleridir. Dikkat ederseniz web sitesi tabirinin kullanmasının sebebi web siteleri genel olarak internet ortamındaki belirli bir sunucu üzerinden yayın yapan bütün sitelere verilen isimdir. Web sitelerinin tanımını bir daha yapacak olursak blog siteleri amacıyla yayın yapmayan web sitelerine denilir dersek daha doğru olacaktır.
Çoğu insan blog sitelerinin amaçlarının topluluklara kendilerini tanıtmaktan öteye gitmeyen bir şey olduğunu düşünür fakat biraz daha yakından incelersek durumun hiç öyle bir şey olmadığını anlamış oluruz. Çünkü insanların kendilerini tanıtabilmeleri için günümüzde fazlasıyla bulunan sosyal ağlar bu görevi başarıyla yapıyor (Facebook, Twitter, Instagram vs). Bu yüzden blogların amaçları sadece topluluklara kendilerini tanıtacak kadar bencilce bir şey değildir. İnsanlar bloglarını bir çıkar için değil de bir hobi, kişisel haz, vakit geçirici aracı olarak yapıyorsa o zaman blog yazıyor olurlar..
Web siteleri ise yukarıda da tanımladığımız gibi blog olmayan belli bir amaca yönelmemiş içerisinde kimi zaman forum sitelerinide barındıran birer bilgi paylaşım topluluğudur.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s